Summit - 42 Inch Set of Mosaic Masonry Brick | MOSAIC42SGSH
42 Inch Set of Mosaic Masonry Brick “Impressive” is the only way to describe these massive wood burners. Designed for large outdoor applications, the WRE6000 Series fireplace features a 30” tall opening and beautiful Mosaic Masonry™ brick that represents a true masonry fireplace appearance in stainless steel construction for long-lasting... read more
SKU: MOSAIC42SGSH
Vendor: Summit
Availability: Available to order
Product Type: Fireplace Accessories
Regular price
+ FREE SHIPPING
Regular price
Sale price
+ FREE SHIPPING
SHOP WITH CONFIDENCE
RECREATION OUTFITTERS STANDS BEHIND EVERY TRANSACTION
100%
Satisfaction Guaranteed
Easy Shipping
Price Match
SHOP WITH CONFIDENCE
100% Guarantee & Easy Returns
FREE and Fast Shipping
Price Match Guarantee
For more information, view our price match policy.
When Will My Item Arrive?
  • Your freight carrier will call you to schedule a delivery window of about 4–8 hours
  • Freight shipments are carried in semi trucks, which have lift gates to assist with unloading
  • You must sign for the shipment to indicate that you’ve accepted the delivery
This item leaves our warehouse within time frame shown under the add to cart button.
90-Day Returns
Restocking Fee
42 Inch Set of Mosaic Masonry Brick “Impressive” is the only way to describe these massive wood burners. Designed for large outdoor applications, the WRE6000 Series fireplace features a 30” tall opening and beautiful Mosaic Masonry™ brick that represents a true masonry fireplace appearance in stainless steel construction for long-lasting use. When only an authentic masonry fireplace will do, the WRE6000 series has the industry’s best offering at a fraction of the cost of the site built.
Features
  • Available in 36”, 42” and 50” models