Majestic FMFEAU48 Fillmore Wood Mantel Shelf - Unfinished Maple
The shelf mantel is the perfect accent to a brick fireplace and a place to showcase some of your most cherished mementos. Features Features Type: Mantel Shelf Series: Fillmore Material: Wood Finish: Unfinished Maple By Monessen Hearth System Specifications Specifications Overall Dimensions: 48" (W) x 8" (D) x 2.5" (H)... read more
SKU: FMFEAU48
Vendor: Majestic
Availability: Available to order
Regular price
+ FREE SHIPPING
Regular price
Sale price
+ FREE SHIPPING
SHOP WITH CONFIDENCE
RECREATION OUTFITTERS STANDS BEHIND EVERY TRANSACTION
100%
Satisfaction Guaranteed
Easy Shipping
Price Match
SHOP WITH CONFIDENCE
100% Guarantee & Easy Returns
FREE and Fast Shipping
Price Match Guarantee
For more information, view our price match policy.
When Will My Item Arrive?
  • Your freight carrier will call you to schedule a delivery window of about 4–8 hours
  • Freight shipments are carried in semi trucks, which have lift gates to assist with unloading
  • You must sign for the shipment to indicate that you’ve accepted the delivery
This item leaves our warehouse within time frame shown under the add to cart button.
90-Day Returns
Restocking Fee
Features
  • Type: Mantel Shelf
  • Series: Fillmore
  • Material: Wood
  • Finish: Unfinished Maple
  • By Monessen Hearth System
Specifications
  • Overall Dimensions: 48" (W) x 8" (D) x 2.5" (H)